image

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma          10:00 – 21:00
Cumartesi                       10:00 – 21:00
Pazar                                             Kapalı
Mcslogo
İletişim Bilgileri

MCS Psikoloji

Telefon : 0850 307 0 627
E-Posta : bilgi@mcspsikoloji.com

İstanbul Ofis : Nispetiye Cad. Gürel Apt. C Blok No:42 Kat:3/23, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Denizli Ofis : Mehmetçik Mah. 2603/2. Sk. No:1, 20150 Pamukkale/Denizli

Cift-Terapisi
HİZMETLERİMİZ

Aile ve Çift Terapisi

Evli çiftler arasında veya ikili ilişkilerde, kişiler arasında dönem dönem problemler yaşanabilmektedir. Her birey farklı yapı ve psikolojide olduğu için bu tarz problemlerin yaşanması da oldukça doğal bir durumdur. Ancak bahsi geçen sorunlar, bazı durumlarda içinden çıkılamaz bir hal alarak, kişilerin iletişimlerini tehdit eder hale gelmektedir. Bu gibi durumlarda, en doğru yol alanında uzman bir psikologdan yardım almak olacaktır. Aile veya çiftler arasında meydana gelen anlaşmazlıklar ve iletişim kopuklukları için aile ve çift terapisinin oldukça faydalı sonuçlar verdiği bilinmektedir. MC’S Psikoloji, uzman kadrosu ile kişiler arasındaki olumsuzlukların, anlaşmazlıkların ve iletişim problemlerinin ortadan kaldırılması için yenilikçi terapi yöntemleri uygulamaktadır.

Aile ve çift terapisi kapsamında, kişilerin çocuklarının olması durumunda, çocuklar ile iletişimler de dikkate alınmaktadır. Bunun yanı sıra, problemin kaynağının belirlenebilmesi için kişilerin yakın çevreleri ile olan ilişkileri de değerlendirmeye alınmaktadır. Aile ve çift terapisi, psikoterapi kapsamında ele alınmakta olup, aileler veya çiftler arasındaki problemlerin ortadan kaldırılmasını ve kişilerin arasındaki bağın güçlendirilmesini hedeflemektedir. Aileyi oluşturan bireyler arasındaki problemler, aile içinde huzursuzluğa yol açıyor ve aileyi ilgilendiriyorsa, bu kişilerin aile ve çift terapisi alması gerekmektedir. Problemlerin çözümü ancak bu şekilde sağlanabilmektedir. Her terapi yöntemi özen isteyen ve uzun zaman devam edilmesi gereken uygulamaları kapsamaktadır. Dolayısı ile aile ve çift terapisi kapsamında ele alınan sorunların ortadan kaldırılması ve olumlu sonuçlar elde edilmesi için uzun vadeli terapi seanslarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Aile ve çift terapilerinde, kişiler kendileri ve aile bireyleri ile alakalı bilmedikleri, önemsemedikleri veya gözden kaçırdıkları birçok şeyin farkına varma imkanı yakalamaktadırlar. Bu durum da kişilerin bakış açısını değiştirdiğinden iletişimin kuvvetlenmesini beraberinde getirmektedir. Terapilerde kişilerin daha yakın iletişim kurmaları sağlanarak aradaki bağ desteklenmektedir. Aile terapisinde asıl amaç, kişilerin karşı karşıya kaldıkları durumlar veya olumsuzluklara karşı nasıl tepkiler vereceklerini kontrol edebilmeleri ve bunlar ile baş etme biçimlerini belirlemektir. Aile ve çift terapisi ile mevcut sorunların yanı sıra gelecekte de yaşanması muhtemel olabilecek bazı sorunlar tahmin edilerek bunların engellenmesi de sağlanabilmektedir.

1000 +

Seans Deneyimi

Siz danışanlarımıza hizmet vermekteyiz.

Bireysel Terapi 100%
Evlilik ve Çift Terapisi 100%
Online Terapi 100%
Aile ve Çift Terapisi

Aile ve Çift Terapisinden Kimler Yararlanabilir?

Aile ve çift terapisinden, aile içinde problem veya ikili ilişkilerinde problemler yaşayan herkes faydalanabilmektedir. Birçok farklı konu aile ve çift terapisi kapsamında ele alınabilmektedir. Bu konular şu şekilde sıralanabilir;

 • Çift arasındaki iletişim ve ilişki problemleri,
 • Evlilik içinde meydana gelen problemler,
 • Boşanma sürecinde olan çiftler,
 • Çocuk, ergen ve yetişkin ruh sağlığının korunmasına yönelik aile içindeki durumların etkilerinin değerlendirilmesi,
 • Çocuk ve ergenlerde meydana gelen davranış bozukluğu ve okul problemlerinin aile içindeki problemler sebebi ile oluşumunun değerlendirilmesi,
 • Yeme bozuklukları,
 • Alkol ve uyuşturucu madde kullanımı,
 • Psikolojik şiddet ve duygusal istismarın yaşanması,
 • Ani kayıplar ve yas süreci,
 • Aile ortamındaki kişilerin iş değişikliği veya taşınma gibi yaşam alanını etkileyen durumları,
 • Anksiyete ve depresyonu tetikleyen duygusal bozukluklar,
 • Ebeveynlerin kendilerini yetersiz hissetmeleri veya becerilerinin değerlendirilmesi,
 • Üvey anne, baba veya çocuk olan ailelerde iletişimin sağlıklı olabilmesi adına destek,
 • Psikoseksüel zorlukların yaşanması,
 • Travma sonrasında aile içindeki bireylere destek,
 • İş stresi ve ekonomik sorunların meydana getirdiği aile içi problemlerin ortadan kaldırılması,

Gibi birçok konu, MCS Psikoloji’nin uzman kadrosu ile ele alınarak, kişilerin mevcut problemlerinin en etkili yöntemler ile ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

Aile ve Çift Terapisi

Aile ve Çift Terapisi Nasıl Yapılır?

Aile ve çift terapisi farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Mevcut problemin durumuna göre, alanında uzman psikolog tek seansta her aile bireyini bir arada değerlendirebilmektedir. Ancak genellikle çiftler ayrı ayrı görüşmeye çağrılmaktadır. Aile ve çift terapisi, sorunun büyüklüğüne göre değişmek ile birlikte, 8 ila 24 seans arasında uygulanmaktadır. Seans süreleri ise ortalama olarak 90 dakika kadardır.

Neden aile ve çift terapisi gereklidir?

Aile ve çift terapisi, iletişim sorunları, çatışmalar, sadakat problemleri veya diğer ilişki zorluklarıyla başa çıkmak için etkili bir yoldur. İlişkilerdeki dinamikleri anlamak ve iyileştirmek için kullanılır.

Terapist seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Terapist seçiminde, deneyimleri, uzmanlık alanları, terapi yöntemleri ve kişisel uyum önemlidir. Her iki tarafın da terapistleriyle rahat hissetmeleri ilişkinin gelişmesi için önemlidir.

Terapi sonrasında ilişkimiz daha iyi olacak mı?

Terapi, çiftlere veya ailelere ilişkilerini anlama ve iyileştirme konusunda araçlar sağlar, ancak sonuçlar kişisel çaba ve taahhüt ile de bağlantılıdır. İlişkide olumlu değişikliklerin görülmesi mümkündür.

Bu internet sitesinin içeriği ve uygulamaları, sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir danışan sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Sitemizde yer alan alıntı ve görüşler açıkça belirtilmediği takdirde resmi görüşlerini yansıtmamaktadır.

Çalışma Saatleri

 • Hafta içi 10:00 - 21:00
 • Cumartesi 10:00 - 21:00
 • Pazar Kapalı
Bizi Takipte Kalın!
© MCS Psikoloji | 2017 - 2023 | Tüm Hakları Saklıdır.