image

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma          10:00 – 21:00
Cumartesi                       10:00 – 21:00
Pazar                                             Kapalı
Mcslogo
İletişim Bilgileri

MCS Psikoloji

Telefon : 0850 307 0 627
E-Posta : bilgi@mcspsikoloji.com

İstanbul Ofis : Nispetiye Cad. Gürel Apt. C Blok No:42 Kat:3/23, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Denizli Ofis : Mehmetçik Mah. 2603/2. Sk. No:1, 20150 Pamukkale/Denizli

Cinsel-Terapi
HİZMETLERİMİZ

Cinsel Terapi

Kişilerin ikili ilişkilerindeki davranışları ya da cinsel durumları, yaşadığı olumsuzluklar veya bazı problemler sebebi ile etkilenebilmektedir. Cinsellik durumunun yalnızca cinsel organlar ve kişilerin birlikteliği olarak ele alınması doğru bir yaklaşım değildir. Cinsellikte, kişilerin duyguları, düşünceleri ve inançları da oldukça etkili faktörlerdir ve her birinin birlikte ele alınması gerekmektedir. Çiftler arasında cinsel problemlerin meydana gelmesinde, fiziksel, ruhsal ve kişiler arasındaki iletişimin durumu rol oynamaktadır. Bunun bir sonucu olarak da, kişilerin cinsel problemlerine yönelik tedaviler için sorunun oluşmasında etkili olan faktör değerlendirilmektedir. Dolayısı ile tedavi şekli değişiklik gösterebilmektedir. Cinsel terapiler, çiftler ile birlikte yapılabileceği gibi, bireyler ile tek tek görüşerek de gerçekleştirilebilmektedir. Buna alanında uzman terapistin yaklaşımı ile karar verilmektedir.

MCS Psikoloji’nin alanında uzman kadrosu ile birlikteliklerinde fiziksel sorunlar olmaksızın cinsel problemler yaşayan çiftlere, cinsel terapi hizmeti verilmektedir. Cinsel yaşam sorunlarının fiziksel veya tıbbi bir sebebinin olması durumunda jinekologlar veya ürologlar devreye girmektedir. Ancak fiziksel problemlerin çoğu ruhsal anlamda da etkili olduğu için, kişilerin her ne olursa olsun psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğu durumlar gelişebilmektedir. Yani, cinsel terapinin, cinsel sorun hangi sebepten kaynaklanıyor olursa olsun, mutlaka tedaviye eklenmesi gerekmektedir. MC’S Psikoloji kapsamında gerçekleştirilen cinsel terapilerde, kişilerin kendileri, cinsel kimliklerini ve yaşadıkları problemleri rahat bir şekilde dile getirebilecekleri bir ortam oluşturulmaktadır.

Cinsel terapi seanslarında, kişilerin özgüvenlerinin oluşması ve açığa çıkması, bunun yanında cesaretlenmeleri ve kendilerini keşfetmeleri hedeflenmektedir. Cinsel terapi, kişiler için bir yol göstericidir. Cinsel terapilerde öğrenme ve keşif ön plandadır. Bunun gelişmesi ise mevcut probleme ve kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Cinsel problemler yaşayan ve terapi seanslarına katılan çiftler değerlendirildiğinde, cinsel terapinin oldukça olumlu sonuçlar verdiği bilinmektedir. Cinsel terapilerde, çiftler arasındaki veya kişisel cinsel sorunların tespiti ve değerlendirmesi yapılarak, alanında uzman cinsel terapist tarafından uygun yöntem ile problemin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

1000 +

Seans Deneyimi

Siz danışanlarımıza hizmet vermekteyiz.

Bireysel Terapi 100%
Evlilik ve Çift Terapisi 100%
Online Terapi 100%
Cinsel Terapi

Cinsel Terapi Nasıl Uygulanır?

Cinsel terapi esnasında öncelikli olarak mevcut sorunun altında yatan sebepler alanında uzman terapist tarafından değerlendirilmektedir. Bu sebepler arasında, kişilerin cinsel isteğinin derecesi, cinsel birlikteliğe engel olabilecek herhangi bir fiziksel problemin varlığı, disparoni (ağrılı cinsel birleşme) ya da sağlıklı bir cinsel yaşamın korunmasını engelleyecek kronik rahatsızlıkların varlığı gibi durumlar, terapi kapsamında uzman tarafından sorgulanarak analiz edilmektedir.

Bir sonraki adım olarak uzman tarafından kişilerin konuya dair hissettikleri ele alınmaktadır. Her psikoterapi yönteminde olduğu gibi, cinsel terapide de kişilerin konuya dair hissettikleri endişe veya rahatsızlıklar değerlendirilmelidir. Dolayısı ile uzman, çiftler ile bir arada veya tek tek görüşme gerçekleştirmektedir. Cinsel terapi uzmanı, çiftlerin, cinsel problemin sebeplerinin farkına varmalarını ve bunu kabullenmelerini sağlayacak yöntemler ile terapi seanslarını devam ettirmektedir. Böylece her seans sonunda sağlıklı bir cinsel yaşamın temelleri atılmış olmaktadır.

Terapi seansları sonrasında, cinsel terapi uzmanı tarafından kişilere okumaları için çeşitli kaynaklar önerilebilmektedir. Ayrıca problemin belirlenmesi ve ortadan kaldırılmasına yönelik bazı psikolojik testler de uygulanabilmektedir. Terapi seansları kapsamında, kişilerin mevcut bir fiziksel probleminden kaynaklanan cinsel problem olduğunun saptanması halinde, cinsel terapi uzmanı, kişileri ilgili branşlara yönlendirmektedir.

Cinsel Terapi

Cinsel Terapinin Faydaları Nelerdir?

Cinsel terapinin süresi, altta yatan sebebe göre değişiklik göstermekle birlikte, genellikle mevcut sorunlar kısa zaman içinde ortadan kaldırılabilmektedir. Cinsel terapi kapsamında, kişilerin birbirleri ile olan iletişimleri ve birbirlerine olan güvenlerinin gelişmesi sağlanmaktadır. Çiftlerin iletişimleri ve bireysel olarak yaşadıkları sorunlar da cinsel yaşam üzerinde oldukça etkili olduğu için ele alınmakta ve değerlendirilmektedir. Cinsel terapi sayesinde, kişiler mevcut problemlerinin farkına vararak bunun ortadan kaldırılmasına yönelik adımlar atmaktadır.

Hangi cinsel sorunlar için cinsel terapi uygundur?

Cinsel terapi, cinsel işlev bozuklukları, düşük cinsel istek, orgazm sorunları, ağrılı cinsel ilişki ve cinsel kimlik konuları gibi bir dizi cinsel sağlık sorunu için uygundur.

Cinsel terapi seansları gizli mi?

Evet, cinsel terapi seansları gizlilik prensiplerine tabidir. Terapist, danışan gizliliğini korumakla yükümlüdür.

Cinsel terapi nasıl işler?

Cinsel terapi, bireylerin veya çiftlerin cinsel sorunlarını anlamak, duygusal bağlarını güçlendirmek ve cinsel sağlıklarını iyileştirmek için terapist rehberliğinde yapılan özel görüşmeler içerir.

Cinsel terapi çiftlere nasıl yardımcı olabilir?

Cinsel terapi, çiftlere iletişim becerilerini güçlendirmek, cinsel tatmini artırmak, duygusal bağlarını derinleştirmek ve çatışma yönetimi konularında yardımcı olabilir.

Bu internet sitesinin içeriği ve uygulamaları, sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir danışan sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Sitemizde yer alan alıntı ve görüşler açıkça belirtilmediği takdirde resmi görüşlerini yansıtmamaktadır.

Çalışma Saatleri

  • Hafta içi 10:00 - 21:00
  • Cumartesi 10:00 - 21:00
  • Pazar Kapalı
Bizi Takipte Kalın!
© MCS Psikoloji | 2017 - 2023 | Tüm Hakları Saklıdır.