image

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma          10:00 – 21:00
Cumartesi                       10:00 – 21:00
Pazar                                             Kapalı
Mcslogo
İletişim Bilgileri

MCS Psikoloji

Telefon : 0850 307 0 627
E-Posta : bilgi@mcspsikoloji.com

İstanbul Ofis : Nispetiye Cad. Gürel Apt. C Blok No:42 Kat:3/23, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Denizli Ofis : Mehmetçik Mah. 2603/2. Sk. No:1, 20150 Pamukkale/Denizli

Bireysel-Terapi
HİZMETLERİMİZ

Bireysel Terapi

Sağlıklı yaşamın gereği fiziksel olduğu kadar ruhsal ihtiyaçların da farkına varmak ve buna uygun olarak adım atmaktır. Bireysel terapi ile kişilerin sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamlarına devam edebilmeleri için ihtiyaçlarını fark etmeleri sağlanmaktadır. Yani, fiziksel ve ruhsal sağlığın birlikte sağlanması oldukça önemlidir. Kişiler ancak bu sayede huzurlu bir yaşam devam ettirebilirler. Genel olarak insanlar hayatın temposu sebebi ile ruhsal duruma aktarılan olumsuzlukların farkına varamamaktadır. Bu olumsuzluklar birleşerek bir problem haline geldiğinde ve kişilerin baş edemeyeceği durumlara geldiğinde, yapılması gereken en doğru şey psikolojik destek almaktır.

MCS Psikoloji kapsamında gerçekleştirilen bireysel terapilerin amacı, kişilerin bedensel ve ruhsal problemlerinin farkına varmaları sağlamaktadır. Ardından, bu problemlerin ortadan kaldırılmasına yönelik çeşitli uygulamalar ve bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Çözüme ulaşma yolları kişilere öğretilerek, mevcut problemler ile başa çıkılması sağlanmaktadır. Bireysel terapiye katılan birçok kişi, göz ardı ettikleri veya önemsemedikleri problemlerinin farkına varmaktadır. Bunun neticesinde de, bireyler kendi değerlerini anlayarak, önceliklerini belirlemek konusunda daha dikkatli davranmaktadırlar.

Bireysel terapiye katılan kişiler, terapinin devamında ve bitiminde, kendilerini daha fazla önemser ve hayatlarındaki problemleri ötelemekten vazgeçer. Dolayısı ile olumsuzluklar bir problem olmaktan çıkarak ortadan kaldırılmaktadır. Bireysel terapilerde kişilere kazandırılan en önemli özellik, problemler karşısındaki çözüm yeteneğidir. Bununla birlikte kişiler herhangi bir olumsuzluk karşısında çaresiz hissetmeyerek daha mantıklı kararlar verebilmektedir.

Yaşamın temposu ve stresi yanlarından doğan ancak bireyler tarafından ötelenen birçok psikolojik bozukluk, bireysel terapi yöntemleri ile ortadan kaldırılabilmektedir. Kişiler mevcut psikolojik rahatsızlıkları ile alakalı ilaç tedavisine devam ediyor olsa da bireysel tedavi yöntemlerinin ek olarak uygulanması sonuca varmada oldukça etkilidir. Bireysel terapi uygulamaları, kişilerin bedensel ve psikolojik açıdan kendilerini iyi hissetmelerine ve farkında olmalarına yardımcı olan yöntemler içermektedir.

Bireysel terapiler psikoterapi olarak da isimlendirilebilmektedir. Bu terapi seansları, kişilerin problemlerini çözmeye ve fark edilmesine yönelik uygulamalardır. Bireysel terapiler, danışan ve psikolog arasında geçen sohbete dayalı bir yöntem olarak tanımlanabilir. Psikologlar, aldıkları eğitim ve mesleki deneyimleri doğrultusunda, danışanını değerlendirir ve empati yeteneği sayesinde kişinin problemlerinin ortadan kaldırılmasına yönelik uygulamalarda bulunur.

1000 +

Seans Deneyimi

Siz danışanlarımıza hizmet vermekteyiz.

Bireysel Terapi 100%
Evlilik ve Çift Terapisi 100%
Online Terapi 100%
Bireysel Terapi

Bireysel Terapilere Kimler Başvurabilir ve Hangi Problemlerin Çözümünde Etkilidir?

Yaşamın akışında, zaman zaman problem yaşayan ve bu problemlerin üstesinden tek başına gelemeyen her bireyin, bireysel terapi seanslarına katılması mümkündür. Bunun için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Birçok farklı konunun ele alınarak değerlendirildiği bireysel terapilerde, analiz edilen konular şu şekilde sıralanabilir;

 • Depresif bozukluklar, depresyon veya ruhsal çöküntü yaşayan kişilerin bu problemleri bireysel terapi kapsamında ele alınabilmektedir.
 • Anksiyete bozukluğu veya kaygı bozukluğu olarak isimlendirilen psikolojik problemi yaşayan kişilerin bu durumları bireysel terapi yöntemi kullanılarak ortadan kaldırılabilmektedir.
 • Çeşitli çevresel etkenlerin veya aile ortamının sebep olduğu, genetik yatkınlıktan doğabilecek psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde bireysel terapiden faydalanılabilmektedir.
 • Kapalı alan korkusu, OKB, doğal çevre ve hayvan fobileri gibi birçok psikolojik problem bireysel terapilerin uygulanması ile ortadan kaldırılmaktadır.
 • Kişilerin çocukluk döneminde veya yetişkinlik dönemlerinde yaşadıkları, etkileri devam eden travmalar bireysel terapiler kapsamında ele alınarak ortadan kaldırılabilmektedir.
 • Travmaların veya mevcut problemlerin kişilerin hayatını etkilediği durumlarda, bireysel terapiler oldukça etkili ve önemlidir.
 • Yaşamın akışında stres, öfke gibi kontrol sorunu yaşayan kişiler için bireysel terapiler etkili bir yöntemdir.
 • Gelecek ve kariyer planlaması konusunda kafa karışıklığı yaşayan kişiler de bireysel terapi kapsamında destek alabilmektedir.
 • Çevreleri ile iletişim sorunları yaşayan ve bunun sonucunda sosyal ortamlarda dışlanan kişiler için, iletişim şekillerinin kontrol edilmesi ve değiştirilmesine yönelik bireysel terapiler kapsamında uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

MCS Psikoloji, bahsi geçen bu problemler ve daha birçok problem için başvurabileceğiniz uzman bir ekipten oluşmaktadır. Mesleki etik ilkeleri ve deneyimler doğrultusunda, danışanların her biri ve mevcut problemler detaylı şekilde analiz edilmekte ve sorunların ortadan kaldırılmasın yönelik terapi çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Bireysel terapiye nasıl başvurabilirim?

Terapiye başvurmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Terapiler hakkında ayrıntılı bilgi alabilir randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bireysel terapi ne kadar sürer?

Terapinin süresi, kişisel ihtiyaçlara ve terapinin amacına bağlı olarak değişebilir. Bazı sorunlar kısa süreli terapi ile ele alınabilirken, diğerleri daha uzun sürebilir.

Bireysel terapi nasıl işler?

Terapi, bireyin duygusal ve zihinsel ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş bir süreçtir. Terapist, bireyin sorunlarını anlamaya çalışır, destek sunar ve çözüm yolları üzerinde çalışır.

Terapistimi nasıl seçmeliyim?

Terapist seçerken kişisel uyum çok önemlidir. Terapistinizle güven duymalı ve rahat iletişim kurabilmelisiniz. Deneyimleri, uzmanlık alanları ve terapi yöntemleri de dikkate alınmalıdır.

Bu internet sitesinin içeriği ve uygulamaları, sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir danışan sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Sitemizde yer alan alıntı ve görüşler açıkça belirtilmediği takdirde resmi görüşlerini yansıtmamaktadır.

Çalışma Saatleri

 • Hafta içi 10:00 - 21:00
 • Cumartesi 10:00 - 21:00
 • Pazar Kapalı
Bizi Takipte Kalın!
© MCS Psikoloji | 2017 - 2023 | Tüm Hakları Saklıdır.