image

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma          10:00 – 21:00
Cumartesi                       10:00 – 21:00
Pazar                                             Kapalı
Mcslogo
İletişim Bilgileri

MCS Psikoloji

Telefon : 0850 307 0 627
E-Posta : bilgi@mcspsikoloji.com

İstanbul Ofis : Nispetiye Cad. Gürel Apt. C Blok No:42 Kat:3/23, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Denizli Ofis : Mehmetçik Mah. 2603/2. Sk. No:1, 20150 Pamukkale/Denizli

Online-Terapi
Hizmetlerimiz

Online Terapi

Online terapi, psikolojik destek hizmetlerinin online ortamda gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilmektedir. E-terapi veya e-danışmanlık olarak da isimlendirilen online terapi yöntemleri, MCS Psikoloji bünyesinde yer alan alanında uzman psikologlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Online terapiler farklı yöntemler ile gerçekleştirilebilmektedir. Genellikle dijital ortamlarda psikolog ile danışanı arasında geçen görüşmeler, zaman zaman sesli veya videolu mesajlar ile de desteklenebilmektedir. Danışan ve psikolog arasında gerçekleştiren bu online terapiler, güvenliğin oldukça iyi olduğu platformlar aracılığı ile, gizliliğe önem verilerek yapılmaktadır. Online terapi kapsamında, MCS Psikoloji’den birçok farklı konuda terapi alma imkanı sunulmaktadır. Bireysel terapi, yetişkin terapisi, aile ve çift terapisi, çocuk ve ergen terapisi bunlardan bazılarıdır.

Sosyal bir dünyada yaşayan ve hayatın olumlu veya olumsuz birçok yanı ile karşı karşıya kalan bireyler, çoğu zaman neye ihtiyaçları olduğunu sorgulamaya zaman bulamamaktadırlar. Bunun bir sonucu olarak da, maruz kalınan durumlarda kontrol edilemeyen duygu durumları gelişebilmektedir. Çoğu zaman ötelenen psikolojik problemler, ilerleyerek kişiler için gerçekten baş edilemeyen sorunlar haline gelebilmektedir. Bunun altında yatan bir diğer neden ise, kişilerin psikolojik destek almaktan çekinmeleri olarak bilinmektedir. Hem fiziksel hem de ruhsal ihtiyaçların karşılanamaması ve bunların farkında olunamaması durumunda gelişen tatminsizlik ve eksiklik duygusu, ilerlediğinde kişilerde farklı problemlerin meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalındığında, yapılacak en doğru adım, ertelemeden psikolojik destek almak olacaktır.

Teknoloji çağında yaşıyor oluşumuz, neredeyse her işin dijital ortamlarda gerçekleştirilebilmesi imkanını sunmaktadır. Özellikle içinde bulunduğumuz covid-19 pandemisi sebebi ile her şeyin uzaktan hallediliyor olması, herhangi bir sağlık riskini ortadan kaldırmaktadır. Online terapi yöntemleri de, dijital ortamın sunduğu avantajlı terapi yöntemlerinden biridir. Oldukça avantajlı yanları olan online terapiler, hem yurt içinde hem de yurt dışına istenilen uzmana ulaşma imkanı tanımaktadır.

Online terapi almak isteyen kişiler zaman zaman bunun etkili bir yöntem olup olamayacağı konusunda endişe yaşayabilmektedirler. Ancak, online terapi yöntemlerinin yüz yüze gerçekleştirilen terapilerden tek farklı online ortamda olmasıdır. Bunun dışında, terapinin uygulanmasına yönelik hiçbir farklılık bulunmamaktadır. Online terapiler, kişilere zamandan tasarruf sağlarken diğer yandan kişilerin kendi ortamlarında çok daha rahat hissetmesini sağlamaktadır. Bu durumda da terapilerin en önemli noktası olan kişinin kendini anlatma durumu daha rahat ve net bir şekilde gerçekleşmektedir.

1000 +

Seans Deneyimi

Siz danışanlarımıza hizmet vermekteyiz.

Bireysel Terapi 100%
Evlilik ve Çift Terapisi 100%
Online Terapi 100%
Online Terapi

Online Terapi Yöntemlerini Tercih Etmek İçin 4 Sebep!

Online terapi yöntemlerini avantajlı kılan birçok sebep bulunmaktadır. Dolayısı ile online terapilerin tercih edilmesi hususunda da birçok farklı sebepten bahsedilebilmektedir. Temelde online terapileri birebir terapilerden ayıran en temel özelliğin, zaman, yer ve terapi ortamının oldukça esnek ve kişilere bağlı olması olarak ifade edilebilmektedir. Online terapilerin tercihinde avantaj sağlayan sebepler şu şekilde sıralanabilir;

  • Ulaşım ve terapist ile aynı bölgede yaşama zorunluluğu bulunmamaktadır. Genellikle kırsal kesimlerde veya daha az gelişmiş kentlerde yaşayan kişilerin psikolojik anlamda destek almaları gerektiğinde, çok fazla seçeneği bulunmamaktadır. Bu durumda, bu alanda sağlık hizmeti alabilmek için bulunulan kentten başka bir gelişmiş kente gitmek gerekmektedir. Online terapi yöntemleri bu anlamda oldukça kaliteli ve esnek bir hizmet sunmaktadır. Terapiye katılabilmek için kişilerin terapist ile aynı yerde yaşıyor olmaları gerekmemektedir. Bu durumda zamandan da tasarruf sağlanmaktadır.
  • İletişim kurmakta zorlanan bireyler için online terapi yöntemleri çok daha rahat bir ortam sunmaktadır. Bazı insanlar sosyal yaşamlarında iletişim kurmakta zorluk yaşamaktadır. Dolayısı ile bu kişiler için psikolog ile görüşmek de gerginlik yaratıcı olabilmektedir. Bunun sonucu olarak da mevcut sorunun net bir şekilde aktarılması zorlaşmaktadır. Online terapi yöntemlerine katılan kişiler, kendi ortamlarında bulundukları için çok daha rahat hissettiklerinden kendilerini çok daha iyi ifade edebilmektedirler.
  • Engelli bireyler için kolaylaştırıcı bir çözümdür. Fiziksel engeli olan bireyler için bir yerden başka bir yere gitmek zaman zaman sorun olabilmektedir. Bu anlamda, online terapi yöntemleri bu kişilerin hayatlarını kolaylaştırmaktadır.
  • Kişiler kendi zaman dilimlerine göre randevu oluşturabilmektedir. Online terapi yöntemleri, MCS Psikoloji kapsamında yer alan uzmanlar tarafından 7/24 verilebilmektedir. Dolayısı ile kişilere, kendi günlük planlarına göre terapi randevusu alabilme imkanı sunulmaktadır.
Hangi platformlar üzerinden online terapi alabilirim?

Online terapi hizmetleri, çeşitli platformlar aracılığıyla sunulabilir. Video görüşmeleri için Whatsapp, Zoom, Skype, veya belirli online terapi platformları kullanılabilir.

Online terapi güvenli midir?

Evet, online terapi genellikle güvenlidir. Ancak, lisanslı ve güvenilir terapistlerle çalışmak önemlidir. Ayrıca, terapistle iletişim güvenliği için şifreli ve güvenli bağlantıları kullanmalarını sağlamak da önemlidir.

Online terapi seansları gizli midir?

Evet, online terapi seansları da gizlilik prensiplerine tabidir. Terapist, danışan gizliliğini koruma konusunda yükümlüdür.

Bu internet sitesinin içeriği ve uygulamaları, sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir danışan sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Sitemizde yer alan alıntı ve görüşler açıkça belirtilmediği takdirde resmi görüşlerini yansıtmamaktadır.

Çalışma Saatleri

  • Hafta içi 10:00 - 21:00
  • Cumartesi 10:00 - 21:00
  • Pazar Kapalı
Bizi Takipte Kalın!
© MCS Psikoloji | 2017 - 2023 | Tüm Hakları Saklıdır.